Příběh MasterMind klubu a jeho členů

Žádný projekt by se neobešel bez příběhu, vzestupů a pádů. Jak vznikl MasterMind klub, kdo za ním stojí a jak se to bude dál celé vyvíjet? Sledujte náš příběh, který neustále aktualizujeme.

01/2018

Vzniká nápad na spojení podnikatelů dohromady, David Kolář zakládá workspace na Slacku a zve první přátele z podnikání dovnitř. 

David Kolář - mastermind klub a jeho příběh

David Kolář

Zakladatel David Kolář, v té době také ještě spolumajitel portálu BusinessAnimals.cz se nechává inspirovat v zahraničí uzavřenou byznysovou koumunitou 10xfactory, kde si zakoupil členství a přichází nápad založit si podobnou komunitu v České republice. Jak to u něj bývá dobrým (a zároveň mnohdy špatným) zvykem, do druhého dne vše zrealizuje. Založí workspace na Slacku a pozve do něj své přátele a kolegy z podnikatelské branže. V této době má komunita cca 15 aktivních členů.

07/2018

Přichází Dan Tržil a společně s Davidem vymýšlejí oficiální název MasterMindklub.cz a dají dohromady první podobu produktu.

Dan Tržil

Davidovi se uvolnily více ruce a potkává se s Danem Tržilem. Dávají hlavy dohromady a napadne je, že by komunita mohla využívat vzdělávání formou mastermind setkávání. Vzniká tedy aktuální název Mastermindklub.cz. Sestavují se první mastermind skupiny z aktuálních členů a začíná nová éra komunity.

01/2019

Jitka Zoderová a Michaela Kubicová zachraňují projekt

Jitka Zoderová a Michaela Kubicová zachraňují Mastermindklub.cz

Jitka Zoderová a Michalea Kubicová

V jednu chvíli už to vypadalo, že Mastermind klub nepřežije, protože Dan s Davidem měli dost práce se svými projekty, které je živily a nedostatek času se projevuje na kvalitě produktu. Jenže správný projekt má tu sílu, že přitahuje ty správné lidi. Řízení a operativy v komunitě se ujímají Jitka Zoderová (zakladatelka BusinessAnimals.cz) a Michaela Kubicová, která dlouhodobě sledovala aktivity Davida, který jí do klubu přivedl.


Holky dávají projektu řád a proces, sestavují správné mastermind skupiny, starají se o nastavení prvních hodnot, firemní kultury a připravují komunitu na další růst. Moc děkujeme ❤

Přichází Martin Hurych, máme prvního moderátora a facilitátora kmenových skupin

Martin Hurych Mastermind klub

Martin Hurych

Mastermind skupiny potřebují kvalitní vedení a řád. Ten dostávají díky Martinovi, který se v moderátora skupin etabloval z přímo z členské základny. Martin připravuje setkání skupiny, témata hovoru a stará se o to, aby se diskuze nezvrhly v povídání u piva. Martine, děkujeme ❤


Komunita se schází na svém prvním offline setkání, což vnímáme jako zlomový bod pro další růst.

07/2019

Přichází další milník. David Kolář se ujímá kormidla na full-time a začínáme zase růst. 

David Kolář - mastermind klub a jeho příběh

David Kolář

David, rok po akvizici, definitivně opouští firmu BusinessAnimals.cz a vrhá veškeré své zkušenosti a síly do rozvoje Mastermind klubu. Vzniká uzavřená členská sekce, kde se tvoří profily členů, archivují se záznamy všech online tréninků, inovuje se web podle hodnot komunity a nabírají se noví členové, kteří už přicházejí do stabilního prostředí, které má řád, pravidla a procesy. Spokojenost členů se začíná odrážet na prvních hmatatelných dobrých referencích.

Všichni členové se podílejí na vývoji produktu uvnitř komunity. Díky konstruktivním zpětným vazbám a úzkým vztahům dostává komunita skvělé nápady, jak produkt dále zlepšovat a jakým směrem ho ohýbat. Uvnitř si nikdo na nic nehraje, jsme k sobě maximálně otevření a upřímní. Díky tomu vypadá Mastermind klub následovně.

MASTERMIND TRÉNINKY ONLINE / OFFLINE

Mastermind tréninky

Pracujeme ve skupinách, sdílíme své cíle, výzvy, problémy a pomáháme si navzájem růst.

TÉMATICKÉ ONLINE TRÉNINKY

Online tréninky mastermind klub

Sales, marketing, HR, osobní rozvoj, vše co potřebujeme máme online, odkudkoliv na světě a vždy živě s lektorem.

HOT SEAT: MASTERMIND NA PŘÁNÍ

Když má někdo problém, posadíme ho do horkého křesla, svoláme členy a ti mu pomohou ho vyřešit.

Budujeme pevné vztahy a k tomu potřebujeme tyto nástroje a aplikace.

NETWORKING A PEVNÉ VZTAHY MEZI ČLENY

Networkingová setkání v Mastermind klubu

Každé dva měsíce se sejdeme i naživo v offlline verzi. Hlavně z toho důvodu, abychom si byli blíže a budovali uvnitř komunity pevné vztahy.

UZAVŘENÁ ČLENSKÁ SEKCE

Veškeré tréninky jsou pro potřeby členů nahrávány a zaznamenávány v členské sekci, abychom se na zpětné vazby ostatních mohli kdykoliv podívat ze záznamu.

APLIKACE A WORKSPACE NA SLACKU

To, na čem komunita vznikla je pilířem komunikace mezi členy. Máme worskpace na Slacku, kde spolu žijeme a tvoříme jednu firmu, jeden tým, který ví, kam jde. 

V prosinci 2019 se scházíme již na čtvrtém offline setkání a je nás už docela dost :)

01/2020

Rosteme, máme hodnoty a jasnou vizi, kam chceme dojít a máme nového moderátora, kterým je Martin Kaleta, který vede kmenovou skupinu "Stars"

Martin Kaleta mastermind klub

Martin Kaleta

Je nás celkem 67 členů. Zpravidla nás nikdo neopouští, až na malé vyjímky a neustále rosteme. Víme, kdo jsou naši členové. Jsou to podnikatelé, majitelé menších a středních firem, kteří mají růst jako svou hlavní prioritu a podnikají srdcem. Zde jich pár můžete vidět. 

Naše hodnoty

 • Na problémy a výzvy se díváme z různých úhlů pohledů 
 • Jsme otevření a upřímní
 • Na nic si nehrajeme
 • Ostatním nabízíme fakta
 • Navazujeme kvalitní spolupráce
 • Nejdříve dáváme až potom bereme
 • Podnikáme srdcem❤ 

02/2020

Podívali jsme se na komunitu více do hloubky a zpracováváme čísla, která dáváme do infografiky.

MasterMind klub v číslech 02/2020

05/2020

Markéta Jílková, jako nový kormidelník komunity

Komunity manažerka Markéta Jílková

Markéta Jílková

Ve chvíli kdy se blížíme k mylníku 80 členů, tak se nám z klubu recruituje nová komunity manažerka Markéta Jílková, která měla do teď na starosti sociální sítě a pravidelnou komunikaci směrem členům. Jelikož to dělá fakt dobře, tak si plácneme a posouváme to dopředu. Je prostě dobrá a dává tomu pořádnou energii. Na Slacku, to i díky ní, jede.

Michaela Kubicová se stává CEO a pořádně po nás šlape

Michaela Kubicová

Míša téměř rok a půl zastávala roli komunity manažerky, ale my všichni víme, že její role je jinde. Je skvělá v organizaci eventů, hlídání termínů, je empatická, vše s ní dopadne vždy na jedničku. Bere si roli CEO a dohlíží na všechno co se děje a hlavně neděje.

Aktualizovali jsme infografiku, rosteme

Business MasterMind v číslech

MasterMind klub v číslech

Volíme board MasterMind klubu

Board MasterMind klubu

David Kolář, po debatě s Jitkou Zoderovou přichází s nápadem založit poradní orgán celé komunity. Do boardu se může připojit kdokoliv ze členů a mít tak možnost ovlivnit, kam se bude MasterMind klub dále ubírat. Za necelé dva roky co komunitu budujeme víme, že nejlepší nápady a zpětné vazby jsou právě od samotných členů. Je na čase předat kompetence jim. Kdo to bude?

Chcete se k nám přidat a psát s námi i váš příběh?

Nejčastěji kladené otázky

Jak probíhá přidání do uzavřeného klubu a schvalovací proces?

S kým konkrétním z komunity se mohu spojit?

Jaká témata se v komunitě řeší a jak často?

Co všechno se v aplikaci a členské sekci dá ještě dělat?

Co je MasterMind trénink, a jak probíhá?

Co když se nebudu moci na MasterMind trénink nebo online školení připojit?

Co naši členové vnímají jako největší benefity

 • Okamžitá zpětná vazba

  Oceňuji, když mám nějaký nápad, který bych chtěl pustit na trh a mohu se ihned zeptat ostatních členů, kteří mají zkušenosti z trhu a dají mi okamžitou zpětnou vazbu.

 • Vzdělání z praxe

  Mám rád, když se mohu vzdělávat od lidí z praxe a ne od mentorů, kteří mají sice věci naučené, ale nevyzkoušené na vlastní kůži (peníze). Experti v klubu na sales, hr a marketing jsou k nezaplacení.

 • Nejsme v tom sami

  Jako podnikatel si často připadám sám. Sice okolo sebe mám svůj tým, nebo zaměstnance, ale jsem nesmírně rád, když mohu mé problémy sdílet s někým, kdo je aktuálně řeší také a můžem mě vyslechnout.

info@mastermindklub.cz
Zákaznická podpora 8:00 - 16:00

+420 602 653 629

Business Laboratory s.r.o.
Rybná 716/24

110 00 Praha 1

IČO: 07266961, CZ07266961

© 2019 Businesss Laboratory s.r.o. 

Obchodní podmínky