Konec prokrastinace v době digitální: 6 aplikací, které vám vrátí produktivitu - Mastermindklub.cz

Konec prokrastinace v době digitální: 6 aplikací, které vám vrátí produktivitu

Být neustále online je téměř jako droga a každý z nás má jinou míru závislosti. Paradoxem je, že to, co nám mělo pomáhat být efektivnější a produktivnější, nás teď o čas a pozornost okrádá.  Jak z toho ven? Jak na konec prokrastinace v době digitální? Buď to necháte být tak, jak to je, protože přece problém nemáte (ano, to závisláci říkají) anebo vyzkoušíte některé z aplikací, které vám pomohou vrátit vaši produktivitu zpět..

Freedom

Už její název voní po příjemném dni plném úspěchů, splněných úkolů, vyškrtaném tudůčku, čistém stole a běhu z kanceláře s roztaženýma rukama ve stylu Statečného srdce Williama Wallace. 

Konec prokratinace v době digitální

Freedom je apka, která má na srdci vaše dobro, a proto k vám nepustí žádnou zbytečnou notifikaci. A proč je to důležité? Z výzkumů vyplývá, že zapípání Messengeru nebo Whatsupu vám rozhodí pozornost na dalších 20 – 25 minut. 

More...

Pokud se to stane několikrát do hodiny, pak je jasné, že toho moc neuděláte, a pokud přece, nejde vám to snadno. V aplikaci si ale můžete nastavit pracovní bloky, které mohou trvat tak dlouho, jak potřebujete a v tu dobu vás nic rušit nebude. Navíc si zamknete i stránky, kam chodíte prokrastinovat a zablokujete aplikace, které vás obírají o čas. Vývojáři Freedomu slibují, že díky aplikaci získáte zpět každý den dvě a půl hodiny. Za týden to máte jeden celý pracovní den!

Konec prokrastinace v době digitální může začít stažením aplikace:

App store
Google Play

Harvest

Měli jste někdy pocit, že vám čas mizí mezi prsty a z naplánovaných úkolů jste stihli sotva polovinu?…Nezoufejte. Vše se dá změřit. Vyzkoušejte aplikaci Harvest, která vám umožní podívat se na svůj pracovní den z jiného úhlu. Uvědomíte si cenu každé své hodiny, a také to, zda čas využíváte efektivně. 

Konec prokratinace v době digitální

Uvědomíte si cenu každé své hodiny, a také to, zda čas využíváte efektivně. Harvest se dá využívat i v týmu, což vám pomůže zjistit, zda se zbytečně nepálí drahocenné hodiny na projektu, který nepřináší až takový zisk. Aplikace také pomáhá s mentálním nastavením a motivací. Pokud víte, že vám běží časomíra, máte menší tendenci prokrastinovat.

Konec prokrastinace v době digitální může začít stažením této aplikace:

App store
Google Play

Selfcontrol

Konec prokratinace v době digitální

Další zajímavá apka, která pomáhá s produktivitou. Stránky a aplikace, o kterých víte, že vás ruší od práce prostě hodíte na blacklist. Pak si nastavíte čas, od kdy do kdy nechcete být rušeni. A v tu dobu se na stránky z blacklistu nedostanete, ani kdybyste se na hlavu postavili, restartovali počítač nebo odinstalovali apku. Je to drsný, ale kdo ví, že na sebe musí být opravdu přísný, ten si v ní zalíbení najde.

Pro konec digitální prokrastinace využijte tento odkaz: selfcontrol.com

RescueTime

Konec prokratinace v době digitální

Vždyť jsem si jen přečetl pár mailů, zjistil, co dělá tým na Slacku, odpověděl na několik textovek a už je poledne?! Pokud opravdu často přemýšlíte, co jste dělali a kolik vám to zabralo času, zkuste aplikaci RescueTime. 

Ta ihned po nainstalování začíná monitorovat vaše chování na telefonu a notebooku, trackuje aplikace a programy, které využíváte a tvoří statistiky. Snadno tak zjistíte, kolik hodin trávíte denně na sociálních sítích, brouzdáním po netu nebo chatováním (byť pracovním) na komunikátorech. Díky tomuto pohledu na plýtvání svým časem budete moci udělat změny, které povedou k efektivitě a produktivitě.

Konec prokrastinace v době digitální může začít stažením této aplikace:

Appstore
Google Play

Forest

Konec prokratinace v době digitální

Pokud jsme zaměřeni na výkon, a navíc ještě máte rádi přírodu, pak se vám bude líbit apka s názvem Forest. Využívá gamifikace a vnitřní motivace. Vyberete si v ní úkon a čas, který vám jeho splnění bude trvat. Zatímco vy pracujete, v apce roste strom. Pokud to nevydržíte a nenecháte telefon ležet, protože vám zrovna pípla zpráva, růst se zastaví a vy začínáte znovu. V opačném případě uvidíte na displeji telefonu vzrostlý strom a jestliže budete takto pokračovat každý den, pak i les. A za každý jeden takto vzrostlý strom zasadí tým okolo apky jeden opravdový. Takže svou produktivitou a nerušeným soustředěním přispíváte ke zdravějšímu vzduchu. Tak kolik se letos díky vám vysadí stromů?

Konec prokrastinace v době digitální může začít stažením této aplikace:

Appstore
Google Play

30/30

Konec prokratinace v době digitální

Máte problém se déle soustředit? Nevadí. Aplikace 30/30 vám pomůže denní tasky rozdělit na  půlhodinové části a vy tak budete mít větší šanci s prací pohnout. V apce si snadno nastavíte pracovní flow, to znamená úkoly tak, jak je chcete plnit za sebou. Pak vám začne na každý úkol odtikávat půlhodina. Po zvukové signalizaci se načte další úkol a pokračujete dále.

Aplikace je super pro ty, kteří mají za den mnoho menších úkolů.
Google Play

Jakmile vypnete věci, které vám berou na produkvitě můžete začít s obchodem a nic vás nebude rušit. Jak prodávat například na sociální síti Linkedin a automatizovat tento proces se dozvíte ve videu zde >>